Oba staronoví kapitáni cítí velkou zodpovědnost za tým

V rámci čtyřdenního přípravného kempu v Českém dubu proběhla i volba nových kapitánů pro nadcházející sezónu. Těmito se jednohlasně opět po roce stali dva velmi talentovaní hráči našeho týmu se zkušenostmi z reprezentace České republiky. Jsou jimi Jan Bláha (QB) a Jan Pittner (FS). Samozřejmě jsme je před prvním zápase museli vyzpovídat.

Jan Bláha, 22 let, quarterback

Jan Bláha

Ahoj, Honzo, Jak důležitý je tento post kapitána?
Ahoj Honzo, myslím, že důležitý post to není. Důležitá je má role, kterou se snažím v týmu plnit stejně tak jako ostatní hráči v týmu, kteří už se fotbalu nějaký pátek věnují. A to je být hráčem, na kterého se ostatní mohou spolehnout, a vést tým v zápasech. Nicméně jsem rád, že si mě spoluhráči jako kapitána zvolili. Vážím si toho.

Jak bys ohodnotil přípravnou fázi letošní sezóny? Cítíš se připraven?
Věřím, že letošní příprava na sezonu byla nejkvalitnější, kterou jsme zatím jako tým podstoupili, a to především díky novému kondičnímu trenérovi, kterým je náš spoluhráč Jakub Jirgle. Měli jsme k dispozici dobré tréninkové zázemí a kvalitní program pod Kubovým dohledem. Hráči, kteří poctivě prošli celou přípravou, jsou dobře připraveni a na hřišti se to projeví.

Cítím se dobře a myslím, že připravený jsem. Hrozně se těším na první zápas.

Máš pocit, že letošní změny na trenérských postech týmu prospějí oproti loňskému roku?
Ano, vlastně již prospěli. Už samotná fotbalová příprava probíhá lépe než v loňském roce, ale samotné výsledky naší práce se ukážou až na hřišti. Uvidíme, čekají nás silní soupeři.

Jaká je atmosféra v týmu před začátkem soutěže?
Atmosféra je dobrá. Potřebovali bychom se scházet častěji ve větším počtu na trénincích i mimo hřiště, ale jsme jen amatérský tým. Hodně nám pomohl předsezónní kemp, kde jsme společně strávili 3 dny a tým se tak stmelil.

Jak se sám těšíš na letošní ročník druhé ligy?
Těším se moc. Přípravy na sezónu jsou dlouhé a někdy je náročné vydržet disciplinovaně trénovat stále podobné drilly dokola a soustředit se na zlepšování opakujících se her. Asi každý se těší na zápas, kde veškerou práci zužitkuje. Ale kdyby nás to nebavilo, tak se nevracíme z tréninků v noci a děláme něco jiného.

Myslíš, že můžeme přemýšlet o postup do nejvyšší Bitters ligy?
Myslím, že zatím ne. Muselo by se nám podařit výrazně rozšířit kádr hráčů, kteří jsou schopni hrát a odhodláni trénovat. Reálně to nevidím, ale pro nás je teď důležité soustředit se na nastávající sezónu v druhé lize.

Co bys vzkázal našim fanouškům?
Fanoušci jsou nedílnou součástí našich zápasů a za to jim patří velké poděkovaní. Všichni naši hráči se věnují fotbalu ve svém volném čase a máme mezi sebou lidi, kteří kolem našeho klubu odvádějí opravdu mnoho práce bez jakéhokoliv ohodnocení. Dělají to, protože mají tento sport a náš kolektiv opravdu rádi. I přes to, že jsme amatéři, jsme vybudovali velkou základnu fanoušků a věřím, že oslovíme i další. Nejen naším sportem a výkony, ale i naším přístupem ke sportu, k našemu klubu a k našemu městu. Zkrátka děláme to, co nás baví, a proto věřím, že budeme úspěšní. Budeme opravdu rádi, když nás přijdete na zápasy podpořit, vážíme si toho. DÍKY!


Jan Pittner, 23let, free safety

Jan Pittner

Ahoj Honzo, jak důležitý je tento post kapitána?
Ahoj Vlasi, pro mě osobně je to velká čest být zvolen kapitánem a zároveň to beru i jako velkou zodpovědnost. Tým si tě zvolí, abys vedl obranu a byl všem příkladem. Samozřejmě ne vždy se to dá ukočírovat, ať už na tréninku nebo v zápase v rámci emocí. Ale určitě chci být leaderem, za kterým půjde celá obrana.

Jak bys ohodnotil přípravnou fázi letošní sezóny? Jsi sám připraven?
S přípravou na letošní sezonu jsem hodně spokojený. Takovou kondiční přípravu, kterou jsme letos absolvovali, jsme ještě nikdy v historii klubu neměli, a tak doufám, že to zužitkujeme na hřišti. Minulá sezóna nás potrápila hlavně zraněními, takže věřím, že cviky a posílení, které jsme dělali, budou sloužit zároveň i jako prevence proti zraněním. Fotbalová příprava je pro mě z hlediska obrany krok vpřed. Měli jsme tréninky pod vedením Martina Kociána a tak doufám, že letos bude naše defense dominovat jako nikdy předtím. 

Osobně se cítím velmi dobře. Cítím, že jsem na tom nejlépe, jak fyzicky, tak i rychlostně, za celou dobu, co hraji americký fotbal.

Loňský rok ve většině zápasů obrana dominovala a podržela náš útok ve hře. Myslíš, že tomu bude i letos?
Pevně v to věřím. Není lepší pocit, než když je 3 a ven nebo obrana zachytí či sebere míč a dá možnost skórovat útoku. Důležité je abychom hráli až do konce, bez ohledu na výsledek. Jak jsem už psal výše, hodně nám dali tréninky s Martinem Kociánem, takže doufám, že to na hřišti bude vidět. 

Jaká je atmosféra v týmu před začátkem soutěže?
Atmosféra v týmu je skvělá. Všichni se už nemůžou dočkat zápasu s Hippos. Přípravy jsou dlouhé a doufám, že do sezóny vstoupíme vítězně.

Jak se sám těšíš na letošní ročník druhé ligy?
Jako každý rok se neuvěřitelně těším na start sezóny. Rád bych zužitkoval veškerou přípravu, dominoval na hřišti a byl pro tým přínosem. Mým cílem je určitě nepustit passový TD, to si většinou totiž beru moc osobně. Z hlediska statistiky bych chtěl určitě být v top 3 v zachycených interceptionech celé 2. ligy.

Myslíš, že můžeme přemýšlet o postup do nejvyšší Bitters ligy?
Postup do Bitters ligy je ještě hodně daleko. Každý hráč touží po tom si zahrát nejvyšší ligu, pro nás je ale důležité postupovat zápas od zápasu a vítězit. Musíme hrát jako tým na 100%. Určitě bychom se chtěli dostat do finále, ale hlavním faktorem je jít za vítězstvím v každém zápase. Soupeři na nás budou připraveni, ale myslím si, že máme kvalitní hráče, kteří mají spoustu zkušeností jak v útoku, tak i v obraně. A zkušenosti budou hrát velkou roli, přeci jen je to 2. liga.

Co bys vzkázal našim fanouškům?
Neváhejte ani minutu a doražte nás podpořit na všechny domácí zápasy. Bude to stát za to. Z pohledu obrany je to skvělý pocit, když jste na hřišti a cítíte, že váš diváci ženou dopředu.

#GoBlades

Díky za rozhovor